MAMY TO …! Dyplomy DSD I rozdane po raz trzeci.

Z niekłamaną, ogromną przyjemnością przychodzi mi donieść Państwu i Społeczności Szkolnej o uroczystości rozdania dyplomów DSD I w klasie 3 Ds.

Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością: p. Trabandt – przedstawiciel ambasady Niemiec w Warszawie, p. H. Christiansen – przedstawiciel Niemieckiej Centrali Kształcenia Zagranicznego, p. wicedyrektor A. Juźwin,  nauczycielki języka niemieckiego, które przygotowywały uczniów do egzaminu DSD I: p. K. Siebuła-Zelek oraz p. B. Kowalska.

Wielka satysfakcja z otrzymania dokumentu potwierdzającego wysoką znajomość języka niemieckiego przeplotła się z równie dużym wzruszeniem związanym z listem p. B. Wurps do swoich byłych uczniów, których też miała przyjemność przygotowywać do egzaminu. P. Wurps podkreśliła w nim nie tylko wysiłek włożony przez uczniów w przygotowania do tegoż egzaminu, ale przede wszystkim wyraziła w nim radość z osiągniętej przez nich w tym czasie dojrzałości, która znalazła swój wyraz we wzajemnym wspieraniu się i byciu razem w trudnym okresie pandemii i nauczania zdalnego.

A wszystko to okraszone zostało równie chwytającymi za serce przemówieniami szacownych gości, upominkami z ambasady Niemiec oraz pysznym, rozpływającym się w ustach tortem czekoladowym.

Teraz czekamy już tylko na kolejne sukcesy uczniów tej klasy, którzy zmierzą się z egzaminem DSD II dającym im wstęp na wszystkie uczelnie w Niemczech.

Dumna ze swych podopiecznych wychowawczyni

Beata Kowalska