1 września 2022

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

witam Was najserdeczniej w imieniu społeczności CLV Liceum, do której teraz i Wy należycie.

Podejrzewam, że macie teraz w głowach mnóstwo pytań i wątpliwości.

Czy to jest miejsce dla mnie?

Czy będę się tu dobrze czuć?

Czy sobie poradzę?

Odpowiedź niektórych uspokoi, a innych napełni nowymi obawami. Bo odpowiedź brzmi: to zależy tylko od Was. Liceum tym się różni od szkoły podstawowej, że odpowiedzialność za jakość życia w szkole w dużym stopniu przenosi się na Was samych. To wy sami nawiążecie tutaj przyjaźnie na całe życie, wy sami będziecie się opiekować swoimi sprawami, sami odpowiadacie za swoje oceny.

Uwierzcie mi, że wraz z moją wicedyrektor, panią profesor Anetą Juźwin, staramy się, jak możemy, aby przestrzeń naszej szkoły była dla Was jak najbardziej przyjazna, a kadra jak najbardziej wspierająca. Wspólnymi siłami dokładamy wszelkich starań, by nie było tutaj przemocy rówieśniczej, dyskryminacji, byście się czuli bezpiecznie.

Tak naprawdę atmosfera szkolna i efekty nauczania zależą od Was. Jeżeli nie będziecie się uczyć, to nawet najlepszy nauczyciel nie przygotuje Was do matury; ale pracuję w szkole od wielu lat, niejedno widziałam i doskonale wiem, że uczniowie, którzy się naprawdę starają, są w stanie osiągać niesamowite wyniki. Jeżeli nie odważycie się zagadywać nowych osób, nie poznacie swoich rówieśników. Jeśli nie wspomożecie kolegi czy koleżanki, będziecie chodzić do szkoły, w której każdy może liczyć tylko na siebie. W dorosłym życiu też tak będzie – sami je sobie ułożycie.

Zachęcam Was do pracowitości, koleżeńskości i wspólnego działania na rzecz naszego wspólnego domu. Głęboko wierzę, że jeżeli uwierzycie w siebie i zechcecie zmieniać nasze liceum, aby było jeszcze lepsze, wspólnie poradzimy sobie z każdym problemem. Drzwi mojego gabinetu są dla was otwarte. Jednak zanim się do mnie udacie, zaufajcie swoim wychowawcom. To naprawdę fajni ludzie i naprawdę się cieszę, że mogę ich Wam przedstawić.

Dyrektor Anna Grabek