2017r. Klasy humanistyczne w ramach Wiosennej Szkoły Humanistycznej   wyjechały do Łodzi na warsztaty filmowe. Każda klasa miała nieco inny program zajęć dostosowany do wieku i potrzeb uczniów. Podczas pobytu było zwiedzanie Szkoły Filmowej i Muzeum Animacji Se-ma-For, filmowa gra miejska, spacer szlakiem planów filmowych oraz to, co najciekawsze warsztaty z animacji poklatkowej i kręcenie własnego filmu dokumentalnego. Uczniowie mogli dodatkowo obejrzeć i przeanalizować ostatni film A.Wajdy „Powidoki”. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody wyjazd można uznać za wyjątkowo udany.

2018r. Zimowa Szkoła Matematyczna  licealna rozpoczęta. Pociąg + zadania – tak to się zaczęło. Dojechaliśmy do Wrocławia, który przywitał nas wyjątkową atmosferą, którą mogliśmy poczuć podczas spacerów każdego dnia. Wykłady prowadzone przez kadrę akademicką Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego obudziły w nas matematyczną pasję 😉 Teraz już wiemy jak podejmować dobre decyzje i nie są nam straszne żadne izomorfizmy, dla nas „Matematyka (jest) Bez Granic”.

Zimowa Szkoła Matematyczna II

8 stycznia 2018r. o świcie grupa młodych matematyków z klas 2B i 2E wyjechała do Sromowców Wyżnych, by wziąć udział w Zimowej Szkole Matematycznej(ZSM). Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani, gdyż czekali na wycieczkę przez cały rok.

Wyjazd rozpoczął się niezwykle intensywnie – tuż po zakwaterowaniu na uczestników czekał test poziomujący, a następnie pierwsze wykłady prowadzone przez starszych uczniów. Przez kilka kolejnych dni wszyscy poszerzyli swoją wiedzę matematyczną – trygonometria, planimetria i kombinatoryka nie brzmią już obco i strasznie. I oczywiście największa atrakcja – mecz matematyczny. Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie, wszyscy dawali z siebie sto procent, ponieważ każdej drużynie zależało na zwycięstwie.

Ale ZSM to, jak sama nazwa wskazuje, także zimowa szkoła, nie tylko matematyczna (choć w większościJ). Narty, snowboard – och, ciężko było opuszczać stok w Jurgowie… Na tych uczniów, którzy nie brali udziału w białym szaleństwie, czekały rozmaite wycieczki – zwiedzanie pobliskiego zamku, spacer po Białce Tatrzańskiej.

Z wyjazdu wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni, pełni pozytywnej energii. Nie pozostało nic innego, jak odliczać dni do kolejnego ZSM-u!

Matexy CLV LO