Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych po szkole podstawowej.

Uczeń, którego pierwszym wyborem jest oddział dwujęzyczny, pisze sprawdzian kompetencji językowej w szkole dwujęzycznej, którą wskazał jako pierwszą ze szkół z oddziałami dwujęzycznymi.

język angielski

• 27 maja 2019r (poniedziałek) o godz. 15:00 – I termin
  • 24 czerwca 2019r, godz. 9.00 – II termin (którzy nie przystąpili w pierwszym terminie)
  • sprawdzian trwa 120 minut w formie pisemnej,
  • sprawdzian jest oceniany w skali 0-95 punktów;
  1. a) wynik sprawdzianu mnożony jest przez 0,27 i dodawany do pozostałych punktów rekrutacyjnych.
  2. b) w dalszej części rekrutacji do klas dwujęzycznych udział biorą kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 30 punktów tj. 30 x 0,27 =8,1 punktów rekrutacyjnych,
  3. c) laureaci konkursu organizowanego przez KO języka angielskiego są zwolnieni z tego sprawdzianu.

język niemiecki

• 29 maj 2019 (środa) 15.00I termin
  • 26 czerwca 2019 r; godz. 9.00 – II termin (którzy nie przystąpili w pierwszym terminie)
  • sprawdzian trwa 120min tylko w formie pisemnej
  • sprawdzian jest oceniany w skali 0-100 punktów;
  1. a) wynik sprawdzianu mnożony jest przez 0,5 i dodawany do pozostałych punktów rekrutacyjnych,
  2. b) w dalszej części rekrutacji do klas dwujęzycznych udział biorą kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 6 punktów,
  3. b) laureaci konkursu organizowanego przez KO z języka niemieckiego są zwolnieni z tego sprawdzianu.

Laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych przyjmowani w pierwszej kolejności.

Laureat – osoba, która uzyskała tytuł laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej lub tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 Ustawy o Systemie Oświaty

Wgląd do prac kandydatów

1. Kandydat i jego rodzice mają prawo wglądu do ocenionej pracy.
  2. Wgląd do pracy możliwy jest w dniach:
  3. 10-12 czerwca 2019 dla prac pisanych 27 maja 2019 (angielski) 29 maja 2019 (niemiecki)
  4. 27 czerwca 2019 dla prac pisanych 24 czerwca 2019 (angielski) i 26 czerwca 2019 (niemiecki)
  5. 1 sierpnia 2019 dla prac pisanych 31 lipca 2019 (angielski)
  6. 3 sierpnia 2019 dla prac pisanych 2 sierpnia 2019

zał_1

Wykaz szkół ponadpodstawowych z oddziałami dwujęzycznymi z językiem angielskim, które zawarły porozumienie w sprawie przeprowadzenia sprawdzianu kompetencji językowej 2019/2020

w m. st. Warszawie.

1) II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, ul. Myśliwiecka 6, 00-459 Warszawa,

2) XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie, ul. Wolność 1/3, 01-018 Warszawa,

3) XXXIIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Bema 76, 01-225 Warszawa,

4) XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w  Warszawie, ul. Zwycięzców 7/9, 03-936 Warszawa,

5) XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26, 02-952 Warszawa,

6) XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w  Warszawie, ul. Platynowa 1, 00-808 Warszawa,

7) XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie, ul. Kiwerska 3, 01-682 Warszawa,

8) XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w  Warszawie, ul. Fundamentowa 38/42, 04-036 Warszawa,

9) CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana w  Warszawie, ul. Olgierda 35/41, 03-536 Warszawa,

10) CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie, ul. Żywnego 25, 02-701 Warszawa,

11) CLVIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Warszawie, ul. Szolc-Rogozińskiego 2, 02-777 Warszawa,

12) Technikum Mechatroniczne nr 1, ul. Wiśniowa 56, 02-520 Warszawa.

Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych po gimnazjum.

język angielski

• 31 maja, godz. 15.00 – I termin
  • 24 czerwca, godz. 12.00 – II termin (którzy nie przystąpili w pierwszym terminie)
  • sprawdzian trwa 120 minut w formie pisemnej,
  • sprawdzian jest oceniany w skali 0-95 punktów;
  2. b) w dalszej części rekrutacji do klas dwujęzycznych udział biorą kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 30 punktów tj. 30 x 0,27= 8,1 punktów rekrutacyjnych,
  3. c) laureaci konkursu organizowanego przez KO z języka angielskiego są zwolnieni z tego sprawdzianu.

język niemiecki

• 29 maja, godz. 15.00 – I termin
  • 26 czerwca godz. 9.00– II termin (którzy nie przystąpili w pierwszym terminie)
  • sprawdzian trwa 120min tylko w formie pisemnej
  • sprawdzian jest oceniany w skali 0-100 punktów;
  2. b) w dalszej części rekrutacji do klas dwujęzycznych udział biorą kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 6 punktów tj. 6 x 0,5 = 3 punkty rekrutacyjne ,

Wgląd do prac kandydatów

1. Kandydat i jego rodzice mają prawo wglądu do ocenionej pracy.
  2. Wgląd do pracy możliwy jest w dniach:
  3. 10-12 czerwca 2019 dla prac pisanych 29 maja 2019 (niemiecki)31 maja 2019 (angielski)
  5. 1 sierpnia 2019 dla prac pisanych 31 lipca 2019 (angielski)
  6. 3 sierpnia 2019 dla prac pisanych 2 sierpnia 2019