„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się albo czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega,
albo zaśnie- w każdym razie wygra.”

Henryk Sienkiewicz

Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 15.30, w piątek od 8.00 do 14.00

W naszej bibliotece  znajdziesz ciszę i spokój do nauki, ale także dużo nowości książkowych, które zostały zakupione  z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i  Rady Rodziców.

W pełni skomputeryzowana biblioteka  pracuje w programie MOL Net +.

Wszystkie zbiory mają nadane kody kreskowe i wypożyczanie odbywa się przy pomocy bezprzewodowego czytnika laserowego. Uczniowskie identyfikatory pełnią funkcję karty czytelnika niezbędnej przy wypożyczaniu bibliotecznych zbiorów.

Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej jest wyposażone w sześć stanowisk komputerowych dla uczniów, drukarkę, kserokopiarkę, skaner i zestaw programów edukacyjnych.

Umeblowanie biblioteki bardzo przypomina „starą bibliotekę”, ale nie dajcie się zwieść. Część magazynowa została wyposażona w przesuwane regały.

Mimo to zachowany jest wolny dostęp do Waszych ulubionych książek – powieści obyczajowych, przygodowych, historycznych, podróżniczych, kryminalnych i fantastyki. Dla miłośników kina dostępna jest bogata filmoteka.

Na szczególnie wymagających czytelników czeka w bibliotece wygodna kanapa.

Przyjdź jeszcze dziś i zapytaj o książkę, którą chciałbyś przeczytać!

Zapraszamy.