Biblioteka – O Nas

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece CLV LO!

Miło nam poinformować, że CLV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego udostępnia zbiory platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 2,8 mln publikacji, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać

bibliotece szkolnej w godzinach 8:00 – 15:00

na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się albo czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega,
albo zaśnie- w każdym razie wygra.”

Henryk Sienkiewicz

Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz:

W naszej bibliotece  znajdziesz ciszę i spokój do nauki, ale także dużo nowości książkowych, które zostały zakupione  z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i  Rady Rodziców.

W pełni skomputeryzowana biblioteka  pracuje w programie MOL Net +.

Wszystkie zbiory mają nadane kody kreskowe i wypożyczanie odbywa się przy pomocy bezprzewodowego czytnika laserowego. Uczniowskie identyfikatory pełnią funkcję karty czytelnika niezbędnej przy wypożyczaniu bibliotecznych zbiorów.

Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej jest wyposażone w sześć stanowisk komputerowych dla uczniów, drukarkę, kserokopiarkę, skaner i zestaw programów edukacyjnych.

Umeblowanie biblioteki bardzo przypomina „starą bibliotekę”, ale nie dajcie się zwieść. Część magazynowa została wyposażona w przesuwane regały.

Mimo to zachowany jest wolny dostęp do Waszych ulubionych książek – powieści obyczajowych, przygodowych, historycznych, podróżniczych, kryminalnych i fantastyki. Dla miłośników kina dostępna jest bogata filmoteka.

Na szczególnie wymagających czytelników czeka w bibliotece wygodna kanapa.

Przyjdź jeszcze dziś i zapytaj o książkę, którą chciałbyś przeczytać!

Zapraszamy.