„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się albo czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega,
albo zaśnie- w każdym razie wygra.”

Henryk Sienkiewicz

Drodzy Czytelnicy!
W tym roku biblioteka szkolna otrzymała dotację z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym na półkach pojawiło się całe mnóstwo nowych tytułów. Zapraszamy do zapoznania się z listą. Dla każdego znajdzie się interesująca książka! A my chętnie pomożemy w wyborze.

Drodzy Kinomaniacy
Filmoteka szkolna powiększyła się o kolejne tytuły:
1. Gwiezdne wojny – cała saga
2. Obietnica – głośny film o problemach nastolatków
3. Leon Zawodowiec – z debiutującą Natalie Portman i Jean Reno
4. Uwierz w ducha – z Patrickiem Swayze i Demi Moore
Zapraszamy do wypożyczania filmów na weekendy.

Biblioteka w nowej siedzibie szkoły przy ul. Żywnego

W pełni skomputeryzowana biblioteka Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 pracuje w programie MOL Optivum. Wszystkie zbiory mają nadane kody kreskowe i wypożyczanie odbywa się przy pomocy bezprzewodowego czytnika laserowego. Uczniowskie identyfikatory pełnią funkcję karty czytelnika niezbędnej przy wypożyczaniu bibliotecznych zbiorów. Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej jest wyposażone w sześć stanowisk komputerowych dla uczniów, drukarkę, kserokopiarkę, skaner i zestaw programów edukacyjnych.

Umeblowanie biblioteki bardzo przypomina „starą bibliotekę”, ale nie dajcie się zwieść. Część magazynowa została wyposażona w przesuwane regały.

Mimo tych ograniczeń, zachowany jest wolny dostęp do Waszych ulubionych książek – powieści obyczajowych, przygodowych, historycznych, podróżniczych, kryminalnych i fantastyki.

Na szczególnie wymagających czytelników czeka w bibliotece wygodna? kanapa.
Zapraszamy.

Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.00 do 16.00

W bibliotece nie tylko znajdziesz ciszę i spokój do nauki, ale także dużo nowości książkowych, które zostały zakupione w wakacje w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Przyjdź jeszcze dziś i zapytaj o książkę, którą chciałbyś przeczytać!

Rok szkolny 2015-2016 ostatni rok na Twardej

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Umberto Eco

W pełni skomputeryzowana biblioteka Gimnazjum na Twardej pracuje w programie MOL Optivum. Wszystkie zbiory mają nadane kody kreskowe i wypożyczanie odbywa się przy pomocy bezprzewodowego czytnika laserowego. Uczniowskie identyfikatory pełnią funkcję karty czytelnika niezbędnej przy wypożyczaniu bibliotecznych zbiorów. Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej jest wyposażone w sześć stanowisk komputerowych dla uczniów, drukarkę, kserokopiarkę, skaner i zestaw programów edukacyjnych.
Na szczególnie wymagających czytelników czeka w bibliotece wygodna? kanapa. Zapraszamy.

Godziny otwarcia biblioteki

• Poniedziałek 8.00 – 16.00
  • Wtorek 8.00 – 17.00
  • Środa 8.00 – 17.00